Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbarea titularului locului de veci concesionat!Am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbarea titularului locului de veci concesionat!Am o nedumerire: Cum trebuie sa procedez pt schimbarea ...

Buna seara! Am o nedumerire: Cum trebuie sa procedez pt schimbarea titularului locului de veci concesionat, acesta fiind in prezent pe numele mamei decedate? Sa dezbat succesiunea in care trec acest loc de veci și apartamentul proprietate personala? Dar locul concesionat nu este proprietate!!!? Cum trebuie sa procedez legal?
adresati-va administratiei cimitirului.
Fiecare administratie de ciitir prin regulamentul de ordine interioara prevede modalitatea de relocare locuri de inhumare,formalitatile necesare preluarii locurilor de catre apartinatori/rude
Este necesar sa va prezentati la administratia cimitirului cu document concesiune,certificat de deces titular contract de concesiune si document justificativ grad de rudenie cu titularul contractului
Vi se va incheia contract de concesiune pe perioada acceptata de dv 7,25,49 ani
ynocentta, utilizator