Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Proces litigiu de munca fond
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Proces litigiu de munca fond

Buna seara,
Am si eu o intrebare si va solicit ajutorul in aceasta privinta.
In cursul anului trecut am primit o citatie pe adresa mea , dar pe un alt nume , pentru litigiu de munca . Nu m-am prezentat la termenul comunicat , considerand ca nu sunt persoana in cauza . A fost pronuntata incheierea prin care s-a dispus suspendarea judecarii cauzei civile in baza art.242 cod procedura civila .
In luna dec 2009 am primit din nou citatie deoarece s-a repus pe rol cauza la cererea formulata de parata. Din nou nu m-am prezentat .
Acum am primit din nou citatie unde se precizeaza ca se va pune in discutie cererea de conexare formulata de catre reclamanta
Litigiul de munca a fost inregistrat la tribunal printr-un fax trimis de catre parata , iar acum tot aceasta a depus aceasta cerere de conexare , eu nefacand nici un demers in acest sens.
Practic daca nu este vorba de mine cum pot sa ma prezint in acest proces ?

Mentionez ca eu am pe rol un proces de contestare decizie de concediere , s-a ajuns deja la audierea martorilor . La acest proces in intampinare numele meu a fost trecut eronat , nu am observat acest lucru , si la primul termen a fost corectat acest lucru .

Ce implicatii poate avea faptul ca exista 2 procese , intr-unul persoana respectiva nu exista , eu nu pot sa recunosc un lucru pe care nu l-am facut , nu am trimis nimic pe fax si nu inteleg de ce se continua acest proces ?

Multumesc mult pentru raspuns.

O seara buna !

1. invocati exceptia lipsei procesuale pasive
2 nu suntetide acord cu conexarea dosarelor, nu sunt indeplinite conditiile prevazute de codul de procedura civila
Este bine sa va prezentati pentru a lamuri situatia, deoarece instanta nu cunoaste acest fapt. Trebuie sa vedeti daca aveti acelasi obiect, parti.....vedeti in citatie. Este bine acum sa rezolvati situatia, decat mai tz.