Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... 1. Vă rog să mă lămuriți ce se poate face pt a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

1. Vă rog să mă lămuriți ce se poate face pt a primi cheltuielile ...

1. Vă rog să mă lămuriți ce se poate face pt a primi cheltuielile de judecata dacă în pronunțare sa dispus următoarele "paratii SU și SM își rezerva dreptul de a solicita cheltuieli de judecata pe cale separată ".
2.Daca reclamantul a beneficiat de ajutor judiciar fără a avea acest drept, el lucrează în altă țară și nu apare cu venituri în România, iar procesul a ajuns la pronunțare se mai poate denunța ?
Pt cheltuielile de judecata trebuie deschis un nou proces sintagma., pe cale separata" acest lucru înseamnă..Pt denunțare e pierdere de timp cine credeți ca sta sa facă adrese în străinătate, sa verifice dacă și unde lucrează etc.Stau dosarele cu anii în sertarele bravelor organe asa ca numai de problema dvs care necesita și acțiuni complicate (adrese ,comisii rogatorii),nu o sa stea
Actiune separata pentru cheltuielile de judecata, daca asa ati cerut (pe cale separata).

Daca instanta s a desesizat (a incheiat judecata) nu mai puteti cere verificarea veniturilor si luarea unei masuri pe scutirea de taxa.