avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Va rog sa mi spuneti daca un student, se ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Va rog sa mi spuneti daca un student, se transfera ...

Buna ziua, Va rog sa mi spuneti daca un student, se transfera de la buget la frecventa redusa, pierde dreptul la pensie intretinere. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: elena statescu , utilizator 11:32, 8 August 2023
Nu pierde dreptul ci se pune problema micșorării cuantumului pensiei sau a încetării plății dacă studentul are venituri.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de urmas Romario1994 Romario1994 Buna ziua. Am o intrebare in legatura cu o pensie de urmas. Beneficiez de o pensie de urmas, sunt student la facultate la zi. dar o sa ma transfer la fara ... (vezi toată discuția)
Reducere pensie intretinere erika67 erika67 Buna ziua! Am 20 ani, sunt o persoana incadrata in gradul grav de handicap - nerevizuibil, sunt studenta in anul II, invatamant de zi si beneficiara a unei ... (vezi toată discuția)
Alocatie parinte student pentru copil major barta_andras barta_andras Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca un parinte (care este obligat la plata alocatiei pentru copil major pana la finalizarea studiilor sau implinirea varstei ... (vezi toată discuția)