Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asiguratorul refuza sa plateasca repratiile auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asiguratorul refuza sa plateasca repratiile auto

buna ziua! In urma cu 2 saptamani am fost implicat intr-un accident auto in urma caruia masina mea a fost grav avariata. Celalalt sofer si-a recunoscut vina. Am dus masina avariata la un sevice si dupa 10 zile firma de asigurari mi-a comunicat ca imi pot da maxim 15000 RON adica mult mai putin decat spune service-ul ca face repratia (si la cum arata masina sigur asa este). In aceasta situatie Service-ul ma obliga sa iau masina de la ei si sa le platesc platforma utilizata sa aduc masina acolo. Puteti va rog sa ma sfatuiti ce pot sa fac in situatia asta? Va multumesc!
Buna ziua, trebuie sa formulati o cerere de chemare in judecata în temeiul poliţei de asigurare a asiguratului ce a produs accidentul.
Contactare , angajare avocat și proces cu asiguratorul..In cursul procesului se va efectua expertiza de specialitate care va stabili contravaloarea daunelor suferite.Succes.
ca sa nu luati masina, poate o reparati acolo si dati dvs diferenta. daca asa costa acolo, poate si la altii e la fel, incercati
gi-jane2, moderator
multumesc