Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Care este pedeapsa in cazul unui accident ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Care este pedeapsa in cazul unui accident rutier fara ...

Buna ziua. Care este pedeapsa in cazul unui accident rutier fara victime, cu alcoolemie in sange de 1.20 ?
Buna ziua, de la unu la 5 ani sau amendă. Modalitatea de executare depinde de pedeapsa aplicata.