avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Care este pedeapsa in cazul unui accident ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Care este pedeapsa in cazul unui accident rutier fara ...

Buna ziua. Care este pedeapsa in cazul unui accident rutier fara victime, cu alcoolemie in sange de 1.20 ?
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 14:58, 19 Iulie 2023
Buna ziua, de la unu la 5 ani sau amendă. Modalitatea de executare depinde de pedeapsa aplicata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere sub influenta bauturilor alcoolice floppy5_87 floppy5_87 un sfat ce as putea sa mai rezolv : am condus baut la volan si mi s-a depistat ca aveam 0.77 in aeru expirat ... am fost condus la spital unde mi s-au recoltat ... (vezi toată discuția)
Art. 87, alin. (1) din oug nr. 195/2002 - consecinte stoica gheorghe stoica gheorghe ce consecinte vor fi in cazul in care epilotestul a aratat 0.73 si cele ale recoltari 1.25 find soldat si cu accident fara victime in data 18.09.2008 si find ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie Floryyyn Floryyyn Buna ziua.Am o mare rugaminte la dvs. Va rog sa-mi spuneti si mie ce as putea sa patesc daca am fost implicat intr-un accident rutier. Am lovit in spate o ... (vezi toată discuția)