Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident in Serbia. Asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident in Serbia. Asigurare

Buna ziua,
Am fost implicat intr-un accident in Serbia. Eu am asigurarea RCA du decontare directa, insa din ce am inteles nu acopera decat accidente pe teritotiul romaniei. Soferul sarb vinovat are asigurare in Serbia. Din pacate nu an primit decat o dovada de la Politia din Serbia, si oricat am insistat si am cerut translator si documente justificative ale accidentului am fost refuzati pe motiv ca sunt documente confidentiale.
Intrebarea mea e cum pot recupera prejudiciul ? Este vreo organizatie/institutie in Romania care poate ajuta is acest sens?
Ce pasi ar trebui sa fac? Multumesc
Salut! ai rezolvat ceva? sunt in aceeasi situatie, s-a intamplat ieri. am primit doar o hartie pe care scrie in sarba ca am avarii la masina, nimic despre celalalt conducator, a carui vina a fost pt ca a intrat in mine.