Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Legat de fals semnatura privata. Am ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Legat de fals semnatura privata. Am semnatb2 documente ...

Buna ziua. Legat de fals semnatura privata. Am semnatb2 documente cu acordul persoanei respective, acesta nefiind in tara la momentul respectiv si m-a rugat pe mine sa semnez si sa inscriu masina la primarie. Ce este de facut in aceasta situatie?
Buna ziua, daca ati semnat in locul acestuia si nu pentru acesta, dvs. ati falsificat o semnatura indiferent ca ati avut sau nu acordul titularului semnaturii, Daca ati semnat pentru persoana respectiva, avand si imputernicire in acest sens, atunci fapta dvs. nu este infractiune.