Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutit de impozit in prelungire?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutit de impozit in prelungire?

Salut! Tocmai ce am terminat anul trei dar am o restanta pentru care trebuie sa-mi fac prelungire si apoi sa-mi dau licenta. In prezent lucrez in domeniul IT, iar facultatea este in acelasi domeniu. Voi mai fi scutit de impozit pe durata prelungirii?
Una din conditii este dețineti o diplomă de bacalaureat și sa urmati cursurile unei instituții de învățământ superior acreditate și prestează efectiv una dintre activitățile prevăzute în anexa la Ordinul nr. 20.463/3.964/967/1.415/2023 privind încadrarea în activitatea de creare de programe pentru calculator.

in speta, raspunsul este da la nelamurirea dvs.