avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un teren pt care am titlu de proprietate pe bunica (a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un teren pt care am titlu de proprietate pe bunica (a decedat) ...

Un teren pt care am titlu de proprietate pe bunica (a decedat) dar care nu e intabulat pe bunica, il pot intabula pe mine ( nepoata) in baza acelui titlu? Sau trebuie ca fiul ei ( tatal meu) sa faca succesiunea dupa mama lyi decedata?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 20:09, 25 Iulie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie dezbătută succesiunea după bunica, bineînțeles.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E posibila intabularea? Ancarada Ancarada Buna seara! Mama mea detine un teren agricol primit de la bunica ei, insa fara a avea vreun act. Povestea e lunga deoarece bunica a avut 5 copiii din care doi ... (vezi toată discuția)
Succesiune mostenire dupa 23 ani si revendicarea unui teren dupa 29 ani Gisela Eremia Gisela Eremia Titlu/Subiect: succesiune mostenire M-ar mai interesa sa stiu daca mai am dreptul la mostenire in calitate de nepoata daca nu am deschis sucesiune dupa la 6 ... (vezi toată discuția)
Uzucapiune ContSters492941 ContSters492941 Sunt domiciliat împreună cu familia personala +(tata mama si bunica) pe un teren de 2500m* ce se regăsește pe un titlu de proprietate împreună cu alte ... (vezi toată discuția)