Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Curatela
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Curatela

Buna ziua,

Bunicul meu are 85 de ani, greu deplasabil, nu prea vede, vederea este deteriorata aproape total și sta ft greu cu auzul. L-am adus în București pentru îngrijire, el având domiciliul în alta localizate. Pensia o primește de la poștaș acasă, însă este nevoie sa o transferam pe card. A făcut un cont la banca, însă pentru mai departe am nevoie sa îmi dea o adeverință pentru a-i transfera pensia pe card. Pe el nu îl pot deplasa nici în localizatatea de reședință și este foarte greu chiar și prin oraș. Cum se poate proceda? Doar la notar? Știți notari care sa se deplaseze și la domiciliu?
Va multumesc.
EDDU, utilizator