Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dobândire calitate procesuala. În urma comiterii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dobândire calitate procesuala. În urma comiterii unui fapt ...

Dobândire calitate procesuala. În urma comiterii unui fapt ilicit de către o instituție care a fuzionat cu o alta, noua instituție capătă calitate procesuală într-un eventual litigiu?
Buna ziua,
La prima vedere, așa s-ar părea. Dar, este important de analizat care sunt condițiile acestei fuziuni. În condițiile unei fuziuni se precizeaza clar, în actul normativ, care este modalitatea preluării litigiilor aflate pe rol.
Multumesc frumos pentru raspuns!