Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Documentatie urbanism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Documentatie urbanism

Buna ziua!
Am si eu o intrebare de unde pot lua si eu documentatia urbanistica conform careia trebuiesc respectate normele urbanistice cand construiesti o casa?
Deoarece am o curte cu drum de servitute si vecinu si-a construit la o distanta de 20-30 cm de drum.Nelamurirea mea este unde scrie ca acesta a avut voie sa construiasca asa de aproape , pt ca mi-e nu imi poate intra o basculanta pe drum datorita cladirii!!!
Acesta a construit fara autorizatie iar primaria nu prea ia masuri si nu stiu unde sa ma adresez pentru a mi se face dreptate!
In primarie daca mergi cu daru poti sa faci ce vrei din cate am vazut si nu stiu daca am unde sa ma duc daca cei din primarie nu fac nimic, am uitat sa specific primaria este din ilfov asa ca .......
Va multumesc!
buna ziua!
de la Primarie scoateti un certificat de urbanism.
daca vecinul a cosntruit fara autorizatie puteti sesiza Inspectoratul in Constructii.
ContSters97658, utilizator