Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua. După demisia la zi și nerespectarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua. După demisia la zi și nerespectarea perioadei de ...

Bună ziua.
După demisia la zi și nerespectarea perioadei de preaviz, angajatorul m-a sancționat disciplinar și nu mi-a plătit deloc ultimul salariu. Este legală treaba asta?
Vă mulțumesc.
Demisia la zi nu exista ..fie e cu preaviz , fie e fara preaviz.

Nerespectarea preavizului da posibilitatea angajatorului sa va desfaca disciplinar c.i.m., in urma unei cercetari disciplinare.

Nu prea vad eu ce salariu sa va plateasca daca ati absentat nemotivat.