Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, Lucrez la o autoritate publică și doresc ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, Lucrez la o autoritate publică și doresc să depun ...

Bună ziua,
Lucrez la o autoritate publică și doresc să depun dosarul pentru pensie anticipată (am varsta de 63 ani și 8 luni și 38 ani vechime), în momentul în care o sa-mi vina decizia pot să mai lucrez până la sfârsitul anului (dacă da ce trebuie să fac)?
Multumesc!
In momentul comunicarii deciziei, contractul de munca inceteaza de drept ... pensia anticipata nu se poate cumulata cu salariul.