Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitii publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitii publice

Buna,am o nelamurire privind achizitia publica.In lege scrie ca se poate achizitiona direct un produs,seviciu sau lucrare daca echivalentul in lei nu depaseste 15 000 euro,iar pe forum am gasit discutand de echivalentul a 10 000 euro.Care suma e corecta pentru achizitia directa?
Buna !
Conform ART. 19 din O.U.G. 34 / 2006 ACTUALIZATA pragul pentru achizitii directe este de 15.000 euro .
~ Conținut șters la cerere ~