Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am fost angajat pe perioada determinata ca profesor in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am fost angajat pe perioada determinata ca profesor in anul scolar ...

Am fost angajat pe perioada determinata ca profesor in anul scolar 2022-2023, contractul incetand pe data de 16 iunie 2023. Ca sa mi se plateasca zilele de concediu neefectuate ar fi trebuit sa fac cerere? Sincer am facut, dar nu am primit banii la ultimul salariu platit.
Nu e obligatoriu ..obligatia incumba din prevederile legii si nu ca urmare a cererii dvs .

Incercati sa luati legatura cu unitatea de invatamant , iar in caz de refuz sesizati Inspectia Muncii sau promovati o actiune in instanta ori apelati la meidere/conciliere.