avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actiune in judecată ptr Titlu de plată despagubiri ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actiune in judecată ptr Titlu de plată despagubiri în valoare ...

Actiune in judecată ptr Titlu de plată despagubiri în valoare de 125000 lei!
Moștenitorii nu se inteleg asupra cotei fiecaruia!
Întrebare :
Cât costă taxa de timbru ptr această valoare și aproximativ onorariu avocat, pentru a stabili cotele ce revin fiecaruia?
Pt calculul.taxei de timbru aveți pe net calculator taxa timbru și aflați cuantumul.acesteia.Onorariile se stabilesc în funcție de mai mulți factori se discuta cu av pe care îl consultati.Problema tb lamurita pt ca în funcție de aceasta timbrajul.poate sa difere ,exista certificat moștenitor, nu exista etc.Exista și mesagerie privata pe care o puteți verifica pt mai multe amanunte..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preturi iesire in indiviziune vali_085 vali_085 Buna ziua! Va rog pe acesta cale sa imi oferiti niste preturi pt un proces de iesire in indiviziune pt o garsoniera situata in Bucuresti , Vitanul vechi. ... (vezi toată discuția)
Succesiune bruneta87 bruneta87 buna ziua!am si eu mai multe intrebari la care sper sa imi puteti raspunde.vreau sa deschid succesiunea,tatal meu este mort de 15 ani,suntem 5 ... (vezi toată discuția)