avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1765 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua am citit ca am dreptul la reabilitarea sau ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua am citit ca am dreptul la reabilitarea sau izolarea ...

Buna ziua am citit ca am dreptul la reabilitarea sau izolarea termica gratuita daca sunt persoana cu handicap in grad accentuat...unde trebuie sa fac cerere pt asa ceva?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:09, 17 August 2023
Catre asociatia de propietari cat si primaria localitatii
Este vorba despre OUG nr 44/2023, care actualizeaza prevederile OUG nr. 18/2009- care vizeaza optimizarea eficientei energetice a locuintelor
Dosarul cu cerere si documente justificative se depune la serviciul specializat din primaria teritoriala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reabilitare bloc Gherghina1 Gherghina1 Buna ziua, Locuiesc intr-un bloc cu 3 etaje ( o vila mai degraba) construita inainte de 1950 , nu are bulina rosie si nici nu e pe vreo lista de risc ... (vezi toată discuția)
Anveloparea termica prin programul primariei si ordonanta de urgenta 69 din 30 iunie2010 NCorina NCorina Va rog sa imi explice cineva ''OUG 69/2010 Art 13 (3) Beneficiarul va garanta prin angajament asumat de catre propietari locuintelor unifamiliale sau a ... (vezi toată discuția)
Lege reabilitare termica ContSters44693 ContSters44693 Buna ziua! Ma intereseaza sa stiu daca exista o lege DEJA prin care TOATE blocurile au obligatia sa se reabiliteze termic, pe cheltuiala proprietarilor, ... (vezi toată discuția)