Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit plata impozit minim !!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

plata impozit minim !!

Buna ziua !
Va rog sa-mi spune-ti si mie daca se mai plateste impozit minim la o firma de la care am obtinut urmatoarele informatii de la Reg Com

Stare firma Data ultimei inregistrari la RC

- lichidare
- certificat de inmatriculare preschimbat
- Bilantul anual nedepus la Registrul Comertului pe anul 2005
- bilantul anual nedepus la registrul comertului pe anul 2008
- Bilanţul anual nedepus la registrul comerţului pe anul 2006
- Bilantul anual nedepus la registrul comertului pe anul 2007 10.02.2009

Multumesc !
In situatia in care un contribuabil este in lichidare, perioada impozabila pentru acest platitor de impozit pe profit se incheie la data la care nu mai exista ca persoana juridica, respectiv data radierii la Registrul Comertului.