avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit plata impozit minim !!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

plata impozit minim !!

Buna ziua !
Va rog sa-mi spune-ti si mie daca se mai plateste impozit minim la o firma de la care am obtinut urmatoarele informatii de la Reg Com

Stare firma Data ultimei inregistrari la RC

- lichidare
- certificat de inmatriculare preschimbat
- Bilantul anual nedepus la Registrul Comertului pe anul 2005
- bilantul anual nedepus la registrul comertului pe anul 2008
- Bilanţul anual nedepus la registrul comerţului pe anul 2006
- Bilantul anual nedepus la registrul comertului pe anul 2007 10.02.2009

Multumesc !
Cel mai recent răspuns: DANIELA NICULESCU , Consultant fiscal 14:40, 28 Ianuarie 2010
In situatia in care un contribuabil este in lichidare, perioada impozabila pentru acest platitor de impozit pe profit se incheie la data la care nu mai exista ca persoana juridica, respectiv data radierii la Registrul Comertului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma in lichidare. ce pot face? cata.bogdan cata.bogdan Buna ziua, Am o firma inregistrata in 2003 care nu a avut niciodata activitate. Nu am taiat factura pentru nimic, nu am prestat servicii, deci activitate ... (vezi toată discuția)
Cum scap de un srl ? razvan911 razvan911 Buna ziua, Am infiintat un SRL in 2004 la care sunt unic asociat si administrator. Firma a functionat pana la 1 ianuarie 2005 cand am hotarat sa nu mai ... (vezi toată discuția)
Bilant anual nedepus la registrul comertului pe anul 2002 corinacarstoiu corinacarstoiu Ce inseamna "Bilant anual nedepus la Registrul Comertului pe anul 2002"? Ce inseamna "certificat de inmatriculare preschimbat" si "data ultimei inregistrari ... (vezi toată discuția)