Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am o mica problema, daca aveti ceva ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am o mica problema, daca aveti ceva solutii. Tatal ...

Buna ziua, am o mica problema, daca aveti ceva solutii. Tatal meu a murit in anul 1995, in urma caruia a rezultat un act de deces. Parintii tatalui au murit acum cativa ani si fratele tatalui m-a chemat sa facem succesiunea. Actul de deces este la mama, nefiind in relatii bune cu aceasta, nu doreste sa-mi dea actul de deces al tatalui pentru succesiune, ca si mostenitor. Primaria imi poate elibera duplicat, tinand cont ca exista originalul? Din cate se mentioneaza in articole, duplicatul se poate elibera doar daca originalul este pierdut, furat, deteriorat etc.
Vi se poate elibera duplicat fara probleme. Mergeti si cu certificatul de nastere langa CI, ca sa dovediti ca sunteti fiica lui.