Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune si partajare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune si partajare

Succesiunea a fost facuta la 1 an dupa decesul sotului, avem certificatul de mostenitor, daca partajarea se face dupa 2 ani de la deces,se mai aplica scutirea impozitului de 1% ? Sau partajarea se poate face oricand, nu e legata de succesiune?. Multumesc.
Pastorica, utilizator
La partaj nu se percepe impozit.