Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua,am divorțat ,am împreună cu soțul un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua,am divorțat ,am împreună cu soțul un apartament ...

Bună ziua,am divorțat ,am împreună cu soțul un apartament luat prin programul prima casa.El nu vrea să îl vindem ( îl deținem de 7 ani),și nici nu vrea să îmi plătească o sulta.Cum pot proceda în acest caz? Eu nu vreau sa stăm împreună. Vă mulțumesc anticipat!
Bună ziua.

În situația descrisă de dvs., singurul demers pe care îl aveți la îndemână este acțiunea de partaj, prin instanță. Vă recomand să efectuați acest demers cu sprijinul unui avocat.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius
Vă mulțumesc,pentru sfat!