Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda dsp
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda dsp

Buna ziua ! Ma poate lămuri un avocat : amenda de la DSP se primește pe loc cu proces verbal sau după câteva zile ? Exista un timp limita de zile in care se scrie procesul verbal ?
Carina213, utilizator
Procesul-verbal de constatare a contravenției poate fi comunicat contravenientului în termen de cel mult două luni de la data aplicării sancțiunii.