avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sunt la banca ING. Mi s-a blocat deschiderea unui ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sunt la banca ING. Mi s-a blocat deschiderea unui cont, pe motiv ...

Sunt la banca ING. Mi s-a blocat deschiderea unui cont, pe motiv că am rezidența într-o altă țară. Vă întreb, eu nu am aceleași drepturi ca ceilalți cetățeni? Aceasta nu este o discriminare? Ce pot face?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 19:16, 25 August 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aveți buletin pe România`? Să știți că și ING e bancă OLANDEZĂ, nu-i bancă românească, doar activează în România.
Dar se pare că asta e politica de ordine interioară a băncii ING.

Discriminare nu-i, ci probabil nu îndepliniți criteriile impuse de bacă ca să deveniți client.
Ultima modificare: Vineri, 25 August 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fals in declaratii Anastasia gar Anastasia gar Fals in declaratii Buna ziua, ce risca o persoana cetățean American, ce semneaza INFORMATIA falsa atunci cand deschide conturi bancare, ca nu ar fi ... (vezi toată discuția)
Poprire pe cont cand banii nu apartin debitorului stelarman stelarman Buna dimineata! O problema a carei rezolvare nu am gasit-o in acest forum. Avem urmatoarea situatie: o poprire pe conturile bancare ale unui debitor. Acesta ... (vezi toată discuția)
Este adevărat că nu îmi pot deschide cont curent în italia cu ci din românia? RaduDoru82 RaduDoru82 Bună..vreau să îmi deschid un cont curent în Italia(card bancar)pe care să îmi primesc lunar salariul.La bancă mi-au spus că nu îmi pot deschide un ... (vezi toată discuția)