Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sunt la banca ING. Mi s-a blocat deschiderea unui ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sunt la banca ING. Mi s-a blocat deschiderea unui cont, pe motiv ...

Sunt la banca ING. Mi s-a blocat deschiderea unui cont, pe motiv că am rezidența într-o altă țară. Vă întreb, eu nu am aceleași drepturi ca ceilalți cetățeni? Aceasta nu este o discriminare? Ce pot face?
Aveți buletin pe România`? Să știți că și ING e bancă OLANDEZĂ, nu-i bancă românească, doar activează în România.
Dar se pare că asta e politica de ordine interioară a băncii ING.

Discriminare nu-i, ci probabil nu îndepliniți criteriile impuse de bacă ca să deveniți client.
Dapix, utilizator