avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, Am citit pe internet ca ar fi fost facute ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, Am citit pe internet ca ar fi fost facute ceva modificari ...

Buna seara,
Am citit pe internet ca ar fi fost facute ceva modificari la legea 50/1991.
Aveti idee daca vreuna din modificari are lagatura cu dreptul de a modifica structura imprejmuirilor casei (gardul) fara autorizatie?
Mai pe scurt: schimbarea unui gard de lemn cu unul de beton.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 23:54, 25 August 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu exista o astfel de modificare. aveti nevoie de autorizatie de construire

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie constructie gard micutzza10 micutzza10 Buna seara! In cazul in care as vrea sa construiesc un gard(din tabla) pe proprietatea mea, intre mine si vecin am nevoie de autorizatie de constructie? Va ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am casa cu fata la dn1. intre sosea si gardul casei ... lola39 lola39 Buna ziua. Am casa cu fata la DN1. Intre sosea si gardul casei sunt maxim 2 metri de trecere pietonala. Gardul din fata casei este din sipci de lemn. Vreau sa ... (vezi toată discuția)
Autorizarea executarii lucrarilor in constructii Schwarzkopf_Nectra Schwarzkopf_Nectra Legea nr. 50/1991 republicata prevede la art. 11 (1) lit. a) ca se pot executa fara autorizatie de construire lucrari de reparatii la imprejmuiri, ... (vezi toată discuția)