avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, IN ANUL 2022 AM CUMPARAT UN AUDI A 8 CU ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, IN ANUL 2022 AM CUMPARAT UN AUDI A 8 CU ACTE VALABILE ...

Buna ziua,
IN ANUL 2022 AM CUMPARAT UN AUDI A 8 CU ACTE VALABILE MI-A OFERIT SI FISCALUL IAR ACUM O LUNA M-A OPRIT POLITIA SI MI SA RETINUT TALONUL MASINII PENTRU NEINSCRIERE LA TIMP.
AM DEPUS ACTELE PENTRU INSCRIEREA MASINII PE NUMELE MEU SI AM AFLAT CA MASINA ARE SECHESTRU .
CUM PROCEDEZ PENTRU INSCRIERE .
Cel mai recent răspuns: Fane_sinaia@yahoo.com , utilizator 00:33, 28 August 2023
Trebuie ridicat sechestrul. Luați legătura cu executorul judecătoresc care a instituit sechestrul. Dacă suma nu este mare, aveți opțiunea de a achita chiar dvs creanța.
Este culpa dv ca din anul 2022 nu ati inteles sa finalizati procedura de inmatriculare vehicul
Pentru inmatriculare vehicul pe numele dv este necesar sa clarificati problema sechestrului asiguratoriu
Daca vanzatorul a prezentat certificat fiscal rezulta ca acesta la momentul instrainarii nu a avut interdictie si probabil dupa instrainare a realizat si radierea auto
Asigurarea masinii pe numele cui este incheiata ?


Buna ziua,
IN ANUL 2022 AM CUMPARAT UN AUDI A 8 CU ACTE VALABILE MI-A OFERIT SI FISCALUL IAR ACUM O LUNA M-A OPRIT POLITIA SI MI SA RETINUT TALONUL MASINII PENTRU NEINSCRIERE LA TIMP.
AM DEPUS ACTELE PENTRU INSCRIEREA MASINII PE NUMELE MEU SI AM AFLAT CA MASINA ARE SECHESTRU .
CUM PROCEDEZ PENTRU INSCRIERE .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salut am cumpărat o mașină și din păcate are sechestru pe ... Puigolas Puigolas Salut am cumpărat o mașină și din păcate are sechestru pe ea... De la primul proprietar ...mașina a fost vândută și iar vândută dar cu fiscal... ... (vezi toată discuția)
Vânzare - cumparare auto mihaiclaudiugabriel mihaiclaudiugabriel Am cumpărat o mașină în luna octombrie 2017, dar certificatul fiscal l-am primit in 4 ianuarie 2018 . Intrebarea mea este : Primesc amenda ,daca ma duc sa ... (vezi toată discuția)
Impozit auto 2010 bnlarts bnlarts buna ziua.am si eu o nelamurire.dupa cat timp se pune sechestru pe un bun mobil?de exemplu nu am platit anul acesta impozitul pe autoturism.am doar doua masini ... (vezi toată discuția)