avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Branșare la curent și gaz mai este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Branșare la curent și gaz mai este gratuita? Nu ...

Buna ziua. Branșare la curent și gaz mai este gratuita? Nu găsesc nimic concret. Mai este valabil ordinul Nr 17/2021??
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:59, 27 August 2023
Consumatorii casnici vor beneficia de racordare gratuită dacă costurile se încadrează într-o valoare medie a unui branșament, care va fi stabilită de ANRE. Dacă vor depăși această valoare, vor plăti diferența.
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara. in decembrie a intrat in vigoare legea 290/2020 prin ... s.sttefan s.sttefan Buna seara. In decembrie a intrat in vigoare Legea 290/2020 prin care racordarea la energie electrica este gratuita pentru consumatorii casnici. In urma ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! fiul meu și-a cumparat un apartament anul trecut ... Janina71 Janina71 Buna ziua! Fiul meu și-a cumparat un apartament anul trecut într-un bloc nou, iar în luna octombrie a depus o cerere de branșare la rețeaua de gaze, dar ... (vezi toată discuția)
Factura racordare distrigaz sud retele buna ziua, am semnat contractul ... Cazacu Marius Cazacu Marius Factura racordare Distrigaz Sud Retele Buna ziua, Am semnat contractul de racordare la gaze pe 3.03.22, informatia oferita de angajatii Distrigaz fiind ca ... (vezi toată discuția)