Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Autoritate părintească minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Autoritate părintească minor

Buna ziua,
In urma unei hotărâri judecătorești, instanta a decis ca exercitarea Autorității parintesti sa fie exercitata in comun, de ambii parinti, pentru minor.
S-a decis de asemenea, ca domiciliul copilului sa fie la mama, dar si un program de vizitare minor. Problema este ca mama a luat singura toate deciziile in privinta copilului:
- neînscrierea la clasa 0 si amânarea acesteia pentru inca un an, Desi mi-am exprimat dezacordul in privinta acestui lucru, ea a obtinut singura derogare de la inspectorat pentru a amâna înscrierea la scoala.
- copilul urmeaza un tratament complex in urma unei probleme de sanatate, de asemenea nici nu am fost informat cu privire la acestea.
Ce pot face eu in aceasta situatie?
offsetman, utilizator