Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita dupa 8 ani pentru 50 lei
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita dupa 8 ani pentru 50 lei

Buna ziua!
Va rog sa-mi comunicati un sfat referitor la o notificare DIGI RDS care solicita plata unei restante(fara sa precizeze ce reprezinta) de aprox.50 lei pe numele mamei decedate in urma cu 8 ani, amenintand cu executare silita pe fiica defunctei.
Suma nu reprezinta o valoare de nedepasit, insa teama fiicei este ca nu cumva , platind suma respectiva sa se trezeasca cu potentiale penalitati , desi din cate stie nu a preluat contractul mamei cu restante la plata.
Curios este ca in cei 8 ani, nu a venit niciodata o solicitare similara.
Multumesc pentru suport si consiliere!
Daca debitul este de 8 ani,formulati contestati in instanta de judecata,solicitati sa se constate interventia termenului de prescriptie drept de executare debite
Succes !