Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copilul meu are vârsta de 19 ani,s-a angajat dar ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copilul meu are vârsta de 19 ani,s-a angajat dar urmează și ...

Copilul meu are vârsta de 19 ani,s-a angajat dar urmează și cursurile unei facultăți.Mai poate beneficia de pensie alimentara pe perioada studiilor?Mulțumesc frumos
Daca se poate intretine singur, parintii nu mai sunt obligati sa il intretina.
Doar daca veniturile sunt insuficiente si starea de nevoie persista. Nevoia fiind raportata la un cost firesc, mediu al vietii si nu la extravagante.