Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună ziua!! Daca am calitatea de Diriginte de ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună ziua!! Daca am calitatea de Diriginte de Șantier,și am ...

Bună ziua!!
Daca am calitatea de Diriginte de Șantier,și am și un contract de munca cu o firma de construcții,se poate face dirigenție la un proiect executat de firma la care sunt angajat??Daca da,in ce condiții??
Poate fi vorba de conflict de interese. Ca diriginte de santier va angajeaza beneficiarul de lucrare, cu contract de prestari servicii inregistrat la ANAF. Daca beneficiarul stie ca sunteti angajat al firmei executante de lucrari, imi este greu sa cred, ca va angajeaza.