Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Bună. Sunt consultant pe fonduri europene la o ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Bună. Sunt consultant pe fonduri europene la o firmă. Am deschis ...

Bună.

Sunt consultant pe fonduri europene la o firmă. Am deschis și firma mea recent, ca și furnizor de echipamente.
Aș vrea să devin furnizor la unele proiecte a firmei.
S-ar încadra această situație la conflict de interese?

De exemplu, dacă consultanța nu se decontează, iar suma e așa de mică, încât se încadrează la achiziție directă (25.000 de lei sau mai puțin)?

Respectiv, sunt trimite cereri de oferta și la alte 2 firme?
Da, in anumite conditii situatia descrisa de dvs poate fi considerata conflict de interese, dar se au in vedere mai multi factori.