avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene

Buna ziua,

am si eu o intrebare la care nu am reusit sa gasesc un raspuns.Pe scurt as dorii sa stiu daca ma pot angaja pe o firma care are un proiect pe fonduri euopene in derulare in conditiile in care sunt verisoara primara cu unul din furnizorii firmei -au achizitonat terenul de la vara mea .


Multumesc1astept un raspuns cat se poate de repede!
Cel mai recent răspuns: ContSters259701 , utilizator 19:10, 26 Iulie 2012
Achizitia de teren s-a facut printr-un contract de arenda pe o perioada de timp sau vanzare/cumparare.Verisoara dvs. nu se poate numi "furnizor" . Pentru firma care a accesat fonduri furnizorii sunt cei care furnizeaza materiale,utilaje,seminte pentru cultura....etc
Nu cred ca exista vreun conflict de interese in ceea ce va priveste, in masura celor expuse de dvs.
Multumesc mult,


...asa este vis a vis de furnizor!!...terenul a fost obtinut prin vanzare cumparare!


Atunci, cu atat mai putin se poate pune problema de conflict interese.
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună. sunt consultant pe fonduri europene la o firmă. am deschis ... Andreea Chis 12 Andreea Chis 12 Bună. Sunt consultant pe fonduri europene la o firmă. Am deschis și firma mea recent, ca și furnizor de echipamente. Aș vrea să devin furnizor la ... (vezi toată discuția)
Achiziție teren și construcție casa direct pe numele copiilor, ... caef caef Achiziție teren și construcție casa direct pe numele copiilor, Bună ziua. Vrem sa vindem casa sa ne mutam în alta parte și cu banii pe care ii luam vrem ... (vezi toată discuția)