Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul meu are construcțiile pe 2 laturi amplasate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul meu are construcțiile pe 2 laturi amplasate pe limita ...

Vecinul meu are construcțiile pe 2 laturi amplasate pe limita de proprietate cu mine acum a mai ridicat in nivel având autorizație doar pentru schimbarea învelitorii. Am fost la primărie și nu sa rezolvat nimic . Va rog să-mi spuneți ce as putea face.
Depuneti sesizare scrisa la primarie, cu nr. de inregistrare/ data si invocati OG nr. 27/ 2002 privind petitiile, cereti raspuns scris cu masurile dispuse si actiunile intreprinse. Daca nu primiti raspuns scris de la primarie, in termen de 30 de zile de la inegistrarea sesizarii dvs., puteti deschide actiune in contencios administrativ impotriva primariei.