Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Problema este un copil rapit pe teritoriul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Problema este un copil rapit pe teritoriul Marii Britanii ...

Buna ziua. Problema este un copil rapit pe teritoriul marii britanii de catre un cetatean libanez. Sa deschis Haga in uk acum asteptam decizia. Intrebarea mea este in cazul in care se cere inapoierea copilului pe teriroriul Romaniei, exista o modalitate de a intra respectivul pe teritoriul Romaniei fara viza pentru inapoiere? Se poate calatorii strict pe baza deciziei judecatoresti? Sau este o alta optiune de a aplica pentru o viza in regim de urgenta?
Va multumesc anticipat
Soluții juridice se pot găsi.
Câștigați mai întâi procesul.

București 2023
Am castigat. Ieri am primit decizia