Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Costul ochelarilor de vedere pentru angajatii care ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Costul ochelarilor de vedere pentru angajatii care lucreaza la ...

Costul ochelarilor de vedere pentru angajatii care lucreaza la un monitor, decontat de angajator conform conform HG nr. 1028/2006, trebuie sa se ia in considerare la calculul veniturilor neimpozabile cuprinse in plafonul de 33% din salariul de baza al angajatilor? De asemenea, acest cost cu ochelarii de vedere ar trebui inregistrat si adaugat in declaratia lunara D112?
Costurile cu ochelarii de protectie trebuie prevazut in planul de cheltuieli anuale cu securitatea si sanatatea in munca fiind un echipament de protectie pentru lucratori. Aceste cheltuieli sunt deductibile fiscal.