Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... personal tesa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

personal tesa

am o intrebare: este precizat undeva , ca personalul TESA ( care lucreaza numai pe calculator), sa aibe pauza la o ora lucrata 15 min pauza?
multumesc frumos
CCMUN 2007-2010 art 54 alin 2 prevede pt.toti angajatii nu numai Tesa, pauza va fi de 15 min din timpul de lucru, depinde ce aveti stipulat in ROI
eu ma refer daca la fiecare ora lucrata sa aibe 15 min pauza, adica in loc de 8 ore , vin 6 ore