avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... personal tesa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

personal tesa

am o intrebare: este precizat undeva , ca personalul TESA ( care lucreaza numai pe calculator), sa aibe pauza la o ora lucrata 15 min pauza?
multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: simona.elisa , utilizator 08:54, 29 Ianuarie 2010
CCMUN 2007-2010 art 54 alin 2 prevede pt.toti angajatii nu numai Tesa, pauza va fi de 15 min din timpul de lucru, depinde ce aveti stipulat in ROI
eu ma refer daca la fiecare ora lucrata sa aibe 15 min pauza, adica in loc de 8 ore , vin 6 ore

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pauza de masa simona.elisa simona.elisa pauza de masa la un program de 8 ore este obligatorie sa fie de 30 de mine. Pe langa aceasta pauza si in aceleasi conditii , angajatorul este obligat sa acorde ... (vezi toată discuția)
Intrebare Vioreld Vioreld este corecta si legala, intr-un contract de munca, formularea urmatoare: [i]Durata muncii salariatului este de o normă întreagă, durata timpului de lucru ... (vezi toată discuția)
Modificare timp efectiv de munca sweet_lorry sweet_lorry Buna dimineata si Hristos a Inviat! Dupa o foarte scurta vacanta de Paste, astazi, cand am venit la serviciu, am primit o veste nu foarte placuta! Iata ... (vezi toată discuția)