Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ! În cate zile trebuie înmatriculată o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ! În cate zile trebuie înmatriculată o mașină ...

Buna ziua ! În cate zile trebuie înmatriculată o mașină second hand? În unele locuri am vazut 30 de zile, iar in altele 90 de zile! Și nu stiu care este termenul corect?
Mulțumesc frumos!
Corect e termenul de 90 de zile, de la intocmirea actelor de vinzare-cumparare.
Mulțumesc!

latka a scris:

Corect e termenul de 90 de zile, de la intocmirea actelor de vinzare-cumparare.