avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ! Politia transporturi feroviare poate ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ! Politia transporturi feroviare poate retine permisul ...

Buna ziua ! Politia transporturi feroviare ,poate retine permisul de conducere auto ?
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 20:08, 7 Septembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu există vreo vreo lege care să le acorde astfel de atribuțiuni polițiștilor de la transporturi feroviare.

EusebiuLuci a scris:

Buna ziua ! Politia transporturi feroviare ,poate retine permisul de conducere auto ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oprire si legitimare in trafic AndreiCT AndreiCT Buna ziua! As dori sa stiu daca Politia Transporturi Navale are dreptul sa opreasca masini in trafic, sa legitimeze conducatorul auto si pasagerii si sa ... (vezi toată discuția)
Sanctiune contraventionala DoruDumitrascu DoruDumitrascu O cunostinta a fost legitimata si i-au fost ridicate actele deoarece, a oprit autoturismul de servici intr-o zona in care exista indicatorul OPRIREA INTERZISA. ... (vezi toată discuția)
Permisul auto portughez poate fi retinut de politia romana pentru depasirea vitezei legale? eu_craciun eu_craciun buna seara, daca am permis auto portughez poate fi retinut de politia romana pentru depasirea vitezei legale?daca da il trimit in portugalia sau nu?multumesc. (vezi toată discuția)