Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Doresc sa închiriez un apartament
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Doresc sa închiriez un apartament

Bună ziua doresc sa închiriez un apartament și as dori ca proprietarul sa îmi facă un contract înregistrat la Anaf imi puteți spune va rog cât impozit se plătește si cum se plătește pe luna sau pe an?.Proprietarul ma întrebat cum doresc sa treacă pe contract suma minima sau suma totala de 1000lei ,am nevoie de acest contract pentru a beneficia de ajutoare sociale.Spunetimi va rog cum e mai bine sa procedez.Va mulțumesc anticipat!
george-neagu, moderator