avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Vecinul meu la bloc, si-a montat o camera ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Vecinul meu la bloc, si-a montat o camera cu vizor ...

Buna ziua! Vecinul meu la bloc, si-a montat o camera cu vizor pe usa sa de la intrarea in apartament. Nu a cerut acordul nimanui, iar usa de la intrarea in apartamentul meu este exact in vizorul dansului. Are voie??? Multumesc pentru raspuns!
Cel mai recent răspuns: danazan , utilizator 13:52, 17 Decembrie 2023
Aveti aici discutie
www.avocatnet.ro/forum/discu...

E vizor cu camera sau conerie cu camera sau o camera pusa pe usa?
Ultima modificare: Vineri, 8 Septembrie 2023
w_v_w_v, utilizator
Bineinteles ca are voie, soneriile de tipul acela cu vizor video, nu au vreo interdictie. Daca doriti raspuns oficial, reclamati situatia respectiva pe site-ul autoritatii in domeniu, ANSPDCP.
Da, are voie. Eu am o sonerie cu camera si senzor de miscare. . Am raspuns oficial ca nu incalc normele europene gdpr..

GGabry a scris:

Buna ziua! Vecinul meu la bloc, si-a montat o camera cu vizor pe usa sa de la intrarea in apartament. Nu a cerut acordul nimanui, iar usa de la intrarea in apartamentul meu este exact in vizorul dansului. Are voie??? Multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Videointerfon la bloc hex_xeh hex_xeh Buna ziua! Doresc sa instalez un interfon video de tip Google Nest Doorbell. Locuiesc la bloc si asta ar presupune ca va fi instalat in fata usii. Mentionez ... (vezi toată discuția)
cameră spion de supraveghere montată în vizorul ușii la bloc este legal ? olive75 olive75 Vecinul de la bloc și-a montat Cameră spion de supraveghere în vizorul ușii , este legal ?. Când vecinul de vizavi deschide ușa, filmează ce se petrece ... (vezi toată discuția)
Aprobari sonerie video giv giv Buna ziua. Vreau sa montez o sonerie care are sistem de comunicatie video-audio. Gen...vine omul la usa si apasa butonul. Soneria are o camera video care se ... (vezi toată discuția)