Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Vecinul meu la bloc, si-a montat o camera ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Vecinul meu la bloc, si-a montat o camera cu vizor ...

Buna ziua! Vecinul meu la bloc, si-a montat o camera cu vizor pe usa sa de la intrarea in apartament. Nu a cerut acordul nimanui, iar usa de la intrarea in apartamentul meu este exact in vizorul dansului. Are voie??? Multumesc pentru raspuns!
Aveti aici discutie
www.avocatnet.ro/forum/discu...

E vizor cu camera sau conerie cu camera sau o camera pusa pe usa?
w_v_w_v, utilizator
Bineinteles ca are voie, soneriile de tipul acela cu vizor video, nu au vreo interdictie. Daca doriti raspuns oficial, reclamati situatia respectiva pe site-ul autoritatii in domeniu, ANSPDCP.
Da, are voie. Eu am o sonerie cu camera si senzor de miscare. . Am raspuns oficial ca nu incalc normele europene gdpr..

GGabry a scris:

Buna ziua! Vecinul meu la bloc, si-a montat o camera cu vizor pe usa sa de la intrarea in apartament. Nu a cerut acordul nimanui, iar usa de la intrarea in apartamentul meu este exact in vizorul dansului. Are voie??? Multumesc pentru raspuns!