Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere

Buna ziua,
Doresc sa stiu urmatorul lucru: ai Contract de intretinere pentru parinti, si doresti sa vinzi o parte din pamantul gradinii (pentru a simplifica munca). Se poate???
va multumesc,
cu stima, O.C.
cunostinta, utilizator
Bună ziua!
Da, de principiu se poate. Însă este și funcție de ce scrie concret în contractul de întreținere pe care l-ați menționat.
Mergeți la un avocat de la dvs.din zona și cereți o consultație, să vizualizează contractul de întreținere încheiat, să cunoasteti dacă puteți sau nu!
Eu v-as putea acorda o consultație juridică on line, de vizualizare a contractului respectiv, daca nu sunteți din București.
Dacă părinții trăiesc, nu se poate, fiindca nu ești proprietar deplin.
raluk0207, utilizator
De putut sigur ca se poate, trebuie gasita calea prin care veti face asta. Dupa caz , trebuie si ca parintii sa fie de acord. Mergeti la un avocat cu contractul sa va ofere o solutie.
Va multumesc mult!!!