avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... rugaminte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

rugaminte

cum pot dobandi o copie dupa actul de divort al parintilor mei,si cui trebuie sa ma adresez? divortul a avut loc intre anii 1962-1964. pot face acest lucru si online?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 20:25, 6 August 2019
Părinții mai trăiesc? În acest caz doar ei pot obține acea copie sau vă pot împuternici pe dvs!
În niciun caz n-o obțineți on-line dacă este din acel an, mergeți la arhiva instanței care a pronunțat hotărârea, programați dosarul și o xeroxați!
Dacă nu vă descurcați, contractați servicii avocațiale!
Buna ziua,
Daca parintii traiesc doar ei sau un avocat imputernicit de unul dintre ei, pot solicita copia sentintei.
Daca nu mai traiesc atunci solicitati ajutorul unui avocat.
Copia o obtineti fie de la arhiva judecatoriei unde s-a pronuntat divortul fie de la arhivele locale judetene.
Ca sa aflati cat mai multe date mergeti la locul de nastere al unuia dintre parinti si solicitati tot ce va pot da ca date de pe cotorul certificatului de nastere.
Daca stiti unde s-au casatorit gasiti datele si pe cotorul certificatului de casatorie.
Nu se pot solicita on line.
Daca nu va descurcati solicitati ajutorul unui avocat.
Ultima modificare: Marți, 6 August 2019
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa acte necesare inregistrarii unui deces in italia shesniper shesniper Buna ziua,mama mea a decedat in italia ,pentru inregistrarea certificatului de deces la primarie imi cer certificatele de casatorie si sentintele de ... (vezi toată discuția)
Program vizita minor Malta Malta Bună ziua. Un sfat dacă ma poate ajuta cineva. Soția a părăsit domiciliul la jumătatea luni februarie luind și minorul în vârstă de 4 ani cu ea. ... (vezi toată discuția)
Divort De001643 De001643 Buna ziua sunt căsătorită cu un băiat de alta cetățenie pot divort dacă nu am certificatul de căsătorie la mine deoarece certificatul este la el (vezi toată discuția)