avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara, aș dori sa fac o întrebare pentru un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara, aș dori sa fac o întrebare pentru un prieten, ...

Bună seara, aș dorii sa fac o întrebare pentru un prieten, acesta se afla în Spania și ar dorii sa știe dacă îi trebuie cont bancar în România pentru a primi pensia de incapacitate din Spania, nu are cont deschis în România

Alte discuții în legătură

Durata schimbare cont bancar vivi35 vivi35 Buna seara. Am si eu intrebare privind durata schimbării unui cont bancar. Primesc pensie de la statul spaniol, intr-un cont de la o banca din Spania care a ... (vezi toată discuția)
Cec bancar nominativ The-Borg The-Borg Buna ziua, Doresc sa cumpar un apartament care are ca proprietari doi frati. Un frate domiciliaza in apartamentul respectiv iar celalalt domiciliaza in Spania ... (vezi toată discuția)
Buna ziua din nou,va deranjez cu o intrebare: sotia mea pensionara ... nearadel nearadel Buna ziua din nou,va deranjez cu o intrebare: sotia mea pensionara din 2014 primeste pensia in cont bancar in Romania, dar rezideaza permanent in Spania din ... (vezi toată discuția)