Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La Casa Națională de Pensii nu am trecut informații ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La Casa Națională de Pensii nu am trecut informații despre ...

La Casa Națională de Pensii nu am trecut informații despre Cartea de Muncă în format electronic. Am sunat dar nici după 26 de minute nu au răspuns. Am trimis un E-mail la Casa județeană de pensii prin care am cerut o rezolvare a situației. Am cartea de muncă în format PDF semnat electronic. Răspunsul pe care l-am primit a fost că , scanarea cărților de muncă s-a făcut până în anul 2010, și că la dosarul de pensie trebuie să prezint cartea de muncă în original și copie. Vă întreb că de ce nu pot avea informații despre cartea de muncă în format electronic? De ce nu este acceptat cartea de muncă în format PDF și semnat electronic ? Aș dorii să știu unde mă pot adresa. Vă Mulțumesc!
Carnetul dvs de munca a fost scanat de cei de la Casa de Pensii ?