Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua,o sentinta data de un tribunal italian unde ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua,o sentinta data de un tribunal italian unde judecatorul ...

Buna ziua,o sentinta data de un tribunal italian unde judecatorul iarta pe agresorul unui cetatean roman( lovit pe strada intentionat), poate fi analizata din punct de vedere legal si de Statul Roman?Va multumesc
Bună ziua! Cetațeanul italian nu poate fi judecat in România cât timp fapta a fost săvârșită în Italia. Sentința aceasta este definitivă ? Dacă sentința este dată de prima instanță, în mod sigur aveți cale de atac la o instanță superioară în Italia. Aveți nevoie de un avocat de acolo care să vă explice ce trebuie făcut și să vă reprezinte.