Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt urmaș de veteran decorat de război. Pot ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt urmaș de veteran decorat de război. Pot beneficia de unele ...

Sunt urmaș de veteran decorat de război. Pot beneficia de unele drepturi!?
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Legea prevede drepturi pentru veteranii de razboi si , dupa decesul acestora , pentru vaduva lor ( daca nu s-a recasatorit ) NU si pentru alti urmasi . Copiii pot solicita o indemnizatie doar daca parintele lor a decedat in razboi , a fost prizonier , a fost deportat , a avut domiciliu obligatoriu , a fost refugiat , a fost persecutat din motive politice , etc.