Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intocmire fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intocmire fisa postului

Cine are abilitatea sa intocmeasca fisa postului intr-o unitate?
M intereseaza si o prevedere legala in acest sens.
a
Cadrul general este Codul muncii. Fisa postului se intocmeste de conducatorul unitatii sau seful ierarhic pentru fiecare post de lucru in conformitate cu Regulamentul de organizare si functionare a respectivei unitati.