Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... F. Important! Contract VC, cu plata facuta ntegral la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

F. Important! Contract VC, cu plata facuta ntegral la Antecontract, insa locuinta, ...

Contract VC, cu plata facuta ntegral la Antecontract, insa locuinta, la receptie, are lucruri de remediat, prrcizate in procesul verbal de receptie. Ce clauza notariala pot sa trec ca sa stau linistita ca se vor executa lucrarile?
Buna ziua, v-ar fi utila o clauza privind restituirea unei parti din pretul platit in cazul in care nu se remediaza intr-un anumit termen. Presupun ca nu va doriti rezolutiunea si nici ca lipsa remedierilor ar afecta intr-o proportie covarsitoare proprietatea.